Історія Гречинецької школи

Школа грамоти в селі Гречинці існує з 1870 року. в 1896 році була перетворена в церковно-приходську. Це була попівська хата, яка служить до цих пір, як приміщення початкових класів.

В 20-х роках побудовано нове приміщення школи поряд із сільською церквою. Воно служило до кінця 80-х років. Тут навчалось не одне покоління сільських дітей. Називали її «Пилипенкова» школа, бо знаходилась навпроти, де жила сім’я Пилипенків. Поряд була велика спортивна площадка для занять фізкультурою.

На початку 30-х років директором школи був Карвацький Микола Васильович, який приїхав в село разом з дружиною Оленою – вчителькою молодших класів.

Слідуючим директором був – Кравчук Петро Миронович, який працював у школі більше 40 років.

Вчителями школи були: Заремба Петро Євгенович –викладав українську мову і літературу, Красносільський Іван – викладав хімію. Викладав математику Сребенюк Гаврило Семенович, уродженець с. Юрченки. В початкових класах викладала вчителька із Западинець Ніна Михайлівна.

Початок 30-х років - створення в школі піонерської дружини. Їй було присвоєно ім’я героя громадянської війни В.І.Чапаєва.

Велику роботу в організації перших піонерських загонів надав секретар партосередку Бабійчук Андрій Григорович. Для роботи з піонерами партійний осередок села закріпив Бабійчука Гната Івановича, одного з перших комсомольців села. Це був перший піонервожатий школи.

Сім років навчання в школі – і випускники 7-го класу йшли в самостійне життя.

1963 рік - починається будівництво нової школи, яке тривало 2 роки (директором школи був на той час Романчук Йосип Сергійович).

В 1966 році в Гречинцях відкрито середню школу. Середню освіту в ній здобували учні із сіл Гречинці, Івоненці, Михунки, Вишневе, Западинці, Юрченки та Чапля.

В цей час закривається сільська дільнична лікарня і її приміщення переходить під підпришкільний інтернат для учнів із сусідніх сіл.

На початку 70-х років починається будівництво двоквартирного будинку для вчителів, але в 1979 році будується 4-х квартирний будинок, а попередній переобладнаний на шкільні майстерні для трудового навчання.

В середині 70-х років побудована шкільна їдальня (директор Кузьменко Василь Митрофанович).

З 1978 до 1991 року школу очолював Білоконь Анатолій Олександрович. За 13 років він багато зробив для зміцнення матеріальної бази закладу.

У 1982 році Гречинецька середня школа виборола І місце серед шкіл району в конкурсі на кращий навчальний заклад. Колектив школи нагородили грошовою премією і вручили перехідний червоний прапор.

ДИРЕКТОРИ ГРЕЧИНЕЦЬКОЇ ШКОЛИ

30 – ті роки - Карвацький Микола Васильович

1944-1952 рр. - Кравчук Петро Миронович

1952-1953 н.р. – Токарєв Іван Васильович

1953- грудень 1954 рр. - Марчук Василь Андрійович

1954-1960 рр. - Романчук Йосип Сергійович

1960 – 1961 рр. - Кравчук Петро Миронович

1962 – 1964 рр. – П’ятак Микола Олександрович

1964 – 1971 рр. – Романчук Йосип Сергійович

1972 – 1974 рр. - Душкевич Євген Лаврович

1974 – 1978 рр. - Кузьменко Василь Митрофанович

1978 – 1991 рр. - Білоконь Анатолій Олександрович

1991 – 1998 рр. - Данчук Дмитро Андрійович

З 1998 року - Чорнобай Оксана Дмитрівна

МЕДАЛІСТИ ШКОЛИ

1986

Карачун Світлана Максимівна

Молчанюк Ольга Миколаївна

1987

Лихолат Оксана Дмитрівна

1996

Прощай Ольга Миколаївна

1998

Фоміна Алла Юріївна

Карачун Алла Миколаївна

1999

Карачун Людмила Михайлівна

Собченко Наталія Степанівна

2003

Подзігун Віктор Петрович

Прощай Олексій Миколайович

2005

Бабійчук Аліса Юріївна

2008

Ніколайчук Любов Вікторівна

Повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення Летичівської селищної ради «Про перепрофілювання (зміна типу ) Гречинецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»

Найменування організатора громадського обговорення – Летичівська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області.

Мета: обговорення проєкту рішення Летичівської селищної ради«Про перепрофілювання (зміна типу) Гречинецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області».

1.Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни “початкова школа”, “гімназія”, “ліцей”.

У Законі України «Про повну загальну середню освіту»

Стаття 32 «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» зазначено:

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника, ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Закон України «Про освіту» (ст. 25)

Засновник закладу освіти зобов’язаний: у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.

Конституція України (ст. 143)

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26)

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

  1. Суб’єкт, що вніс пропозицію щодо перепрофілювання закладів загальної середньої освіти – Летичівська селищна рада.
  2. У зв’язку з військовим станом в Україні та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження обговорення приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою/ел.адресою: смт Летичів, вул.Савіцького Юрія, 16 – відділ освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради ; e-mail: letrvo@ukr.net.

Також, передбачається проведення публічних обговорень на базі ЗЗСО з дотриманням протиепідемічних заходів безпеки у формі:

конференцій, форумів, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом, поданим керівником закладу.

5.Місце знаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Летичівська селищна рада смт. Летичів, Хмельницької обл., вул. Героїв Крут 2/1

тел./факс (03857) 2-05-20, 2-02-15, E-mail: Letychivrada@ukr.net

6.Структурний підрозділ, визначений відповідальним за проведення громадського обговорення – відділ освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради, смт Летичів, вул.Савіцького Юрія, 16 e-mail: letrvo@ukr.net тел. 9-11-85

7.Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні проєкту рішення Летичівської селищної ради «Про перепрофілювання (зміна типу) Гречинецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області».

Для участі в обговоренні необхідно мати документ, що посвідчує особу.

Кiлькiсть переглядiв: 1071

Коментарi

  • GraceTox

    2017-04-05 00:57:22

    Нейросетевое обновление "XRumer 16.0 + XEvil 2.0": распознавание captcha Гугла, Яндекса, Фэйсбука, ВКонтакте, а также свыше 8400 (!) других видов капчи, с высокой скоростью (100 изображений в секунду) и точностью (80%-100%). В XEvil 2.0 реализовано подключение любых SEO/SMM программ - XRumer, GSA, ZennoPoster, VKBot, A-Parser, и многих других. Готовится абсолютно бесплатная демо-версия. Заинтересованы? см. в YouTube "XEvil: new OCR - captcha solver"...

  • asNictgq94l9

    2016-12-17 18:34:58

    [url=http://buycafergot.us.com/]buy cafergot[/url] [url=http://cialis5mg.us.com/]best price on cialis[/url]...